logo DMS
Poděkování. Za měsíc březen 2019 jsme od Vás obdrželi dárcovské SMS v hodnotě 8 064 Kč. Děkujeme Vám! ☺

Kontakt

Českobratrská 1229/13
Ostrava
702 00

IČ: 658 92 399

tel.: 739 354 269

kontakt@nfbetlem.cz

Poslední aktualizace: 12. 4. 2019

Historie

V roce 2018 uplynulo již 10 let, co je Azylový dům pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska otevřen a nabízí zázemí a podporu těm, kdo ji potřebují. Za tu dobu již ji v něm našlo 125 maminek a 160 dětí. Historie vlastní budovy ve vlastnictví azylového domu je však mnohem delší.

 

Nadační fond obdržel budovu azylového domu v roce 2003 darem a zavázal se, že do 7 let od nabytí vlastnického práva uvede darovanou budovu do provozu jako azylový dům pro těhotné ženy. S jarem 2004 tedy začala rozsáhlá rekonstrukce budovy, která díky vstřícnosti a obětavosti mnoha dobrovolníků i dárců mohla zdárně pokračovat až do konce roku 2007, kdy proběhla kolaudace opravené budovy. Jak se dům postupně měnil do současné podoby, si můžete prohlédnout zde. 

 

Rok 2008, konkrétně 25. ledna,  byl Azylový dům pro těhotné ženy v tísni slavnostně otevřen. Otevření se zúčastnili členové pořádajících organizací, zástupci státní správy, zástupci partnerských či podporujících organizací, některé realizační firmy, dárci a řada dobrovolníků. V rámci otevření se před vstupem do domu uskutečnilo symbolické předání klíčů mezi představiteli Nadačního fondu Betlém nenarozeným (jenž je vlastníkem objektu a zajišťoval rekonstrukci domu) a Obecně prospěšné společnosti Dlaň životu, která tento dům dostala do bezplatné výpůjčky.

 

Od roku 2008 Azylový dům pro těhotné ženy v tísni poskytuje své služby a nabízí ubytování, podporu a pomoc těhotným ženám a matkám s dětmi do 7 let věku. Místnosti azylového domu ožily dětským smíchem a staly se svědkem prvních krůčků dětí i nových začátků jejich maminek. V roce 2013 oslavil dům již své páté narozeniny. Krátké pohlédnutí za tímto časem hledání i práce, krásných setkání a povzbuzení i neúspěchů nabízeme zde.

 

Po dobu svého fungování se azylový dům proměňoval a rozkvétal nejen svými obyvateli, ale také dalšími úpravami, které na budově azylového domu probíhaly a probíhají i nadále. Více se o nich můžete dočíst zde.

 

Čas běží jako voda a dnes už je dům otevřen celých 10 let. A jak to bude dál? S vděčností i pevným odhodláním chceme v něm být i nadále nadějí a podporou pro ty, kterým se přijetí nového života tak komplikuje, že přemýšlí nad jeho ukončením. Děkujeme, že nám v této snaze svou podporou pomáháte.

   

 

 

  

 

 

 

 

 

©2010 NF Betlém | webdesign eLoading