logo DMS
Poděkování. Za měsíc duben 2019 jsme od Vás obdrželi dárcovské SMS v hodnotě 4 075 Kč. Děkujeme Vám! ☺

Kontakt

Českobratrská 1229/13
Ostrava
702 00

IČ: 658 92 399

tel.: 739 354 269

kontakt@nfbetlem.cz

Poslední aktualizace: 10. 5. 2019

DOBROVOLNÍCI

Dobrovolníci patří k základům života nadačního fondu. Toto dílo dýchá především díky nasazení, motivaci a přesvědčení těch, kteří do něj vkládají svůj čas i prostředky bez nároků na finanční odměnu, ať už to jsou členové správní a dozorčí rady, naši dárci, pomocníci při stavebních úpravách a drobných opravách v azylovém domě, při balení hromadných dopisů, při výrobě dárků pro klientky azylového domu a jejich děti, při oslovování dalších dárců… 

Nabízíme Vám několik střípků z jejich pestrého života:

Brigády

Brigády v azylovém domě se v dobrovolnickém životě staly již tradicí. Začalo to v roce 2004 s rekonstrukcí budovy azylového domu. Právě díky našim dobrovolníkům mohlo toto dílo zdárně pokračovat a hodiny a hodiny této jejich obětavé práce zůstanou už vždy nezištně skryty v základech azylového domu. Také dnes v něm nenajdeme oblast, na které by se nepodíleli dobrovolníci. Ať už se jedná o pořádek v domě, práce na zahradě, drobné opravy nebo nákupy… Ochotné ruce našich dobrovolníků jsou vždy vítanou pomocí a jejich elán a nadšení povzbuzením.

Chcete-li se se dozvědět více, čtěte zde.

 

Dobrovolnické pohádky 

Milou a všemi vítanou součástí života našich dobrovolníků jsou také dobrovolnické pohádky. V létě hrají v azylovém domě svou pohádku děti a mládež z řad našich  dobrovolníků, před Vánocemi  přicházejí se svým divadelním dárkem rodiče. Také tyto "pohádkové soboty" v azylovém domě mají v životě Betléma svou dlouholetou tradici a naši dárci, příznivci i obyvatelé azylového domu, zvláště ti malí, se na ně již dlouho těší.

I vám nabízíme malé nahlédnutí. Pohádku dětí najdete v odkazu Prázdninová radost, vánoční pohádku v odkazu  Předvánoční pohádka. A chcete-li přijet osobně, budete vítáni! Pozvánku včas zveřejňujeme na našich webových stránkách. 

 

Putování ke kořenům

Od roku 2010 je součástí života něšich dobrovolníků také Putování ke kořenům. Toto setkání je odpovědí na volání po možnosti nabídnout setkání všem, kdo o to stojí. Už název napovídá, že jde o putování, a sice o putování na horu Radhošť, která je spojena s kořeny naší křesťanské kultury. Symbolicky jsme pro toto setkání zvolili datum 28. září - svátek svatého Václava. Již tři roky jsme tedy oslavili společně tento svátek na Radhošti. A letos se tam chystáme počtvrté. Tak když budete mít chuť a čas, zveme Vás mezi nás.  

Pozvánku najdete v průběhu září na našich webových stránkách, ohlédnutí za minulými roky nabízíme zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©2010 NF Betlém | webdesign eLoading