logo DMS
Poděkování. Za měsíc prosinec 2017 jsme od Vás obdrželi dárcovské SMS v hodnotě 9 586 Kč. Děkujeme Vám!

Kontakt

Českobratrská 1229/13
Ostrava
702 00

IČ: 658 92 399

tel.: 739 354 269

kontakt@nfbetlem.cz

Poslední aktualizace: 16. 2. 2018

Podporujeme

Nadační fond Betlém nenarozeným dlouhodobě podporuje Obecně prospěšnou společnost Dlaň životu, kterou založil v roce 2002. Tato společnost nabízí podporu a pomoc těhotným ženám v tísni a provozuje Poradnu Cesta těhotenstvím v Ostravě a Azylový dům pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska. Nadační fond má schválenu na finanční podporu provozu Obecně prospěšné společnosti Dlaň životu veřejnou sbírku, je zapojen do projektu Daruj správně a projektu dárcovským SMS a činnost obecně prospěšné společnosti podporuje také svými dobrovolnickými aktivitami.  

 

Podporované projekty Obecně prospěšné společnosti Dlaň životu v roce 2017:

Projekt Poradna Cesta těhotenstvím

Poradna Cesta těhotenstvím v Ostravě nabízí bezplatnou preventivní podporu a pomoc v tíživé situaci zejména těhotným ženám, partnerům a rodičům s dětmi do čtyř let. K aktivitám poradny patří poradenství v situaci nečekaného těhotenství, materiální pomoc pro miminko, konzultace s dulou v rámci přípravy k porodu, videotrénink interakcí podporující komunikaci rodičů s malými dětmi anebo vzdělávací programy pro těhotné maminky a rodiče s dětmi.

 

Projekt Azylový dům pro těhotné ženy v tísni

Azylový dům pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska nabízí ubytování, podporu a pomoc těhotným ženám a ženám s dětmi do 7 let věku. Ubytovaným klientkám je v průběhu pobytu poskytnuto nejen ubytování a pomoc při obstarávání běžných záležitostí, ale je jim nabídnuto také doprovázení na cestě mateřstvím s cílem pomoci jim vytvořit pro své děti zázemí a domov.  

  

Projekt Cesta mateřstvím

Cílem projektu je pomáhat rozvíjet rodičovské kompetence stávajících i bývalých klientek azylového domu. Jedná se především o zprostředkování setkávání s odborníky - psychologem pro nácvik komunikačních dovedností a videotrenérkou. 

  

Projekt Začít znovu

Projekt má podobu drobného zaměstnávání matek, klientek azylového domu, formou dohody o provedení práce. Napomáhá klientkám v osvojení si takových vzorců chování, které jim pomohou uplatnit se na trhu práce. 

 

Projekt Tání ledů

Cílem projektu je příprava a realizace smysluplně prožitého dne pro 100 až 120 dětí. Program probíhá v přírodě a jeho snahou je zprostředkovat dětem pohled na pozitivní lidské hodnoty.

 

 

Více o jednotlivých projektech Obecně prospěšné společnosti Dlaň životu najdete na www.dlanzivotu.cz.

 

Projekty můžete podpořit v rámci projektu Daruj správně  zde.

 

 

 

 

  

©2010 NF Betlém | webdesign eLoading