logo DMS
Poděkování. Za měsíc září 2018 jsme od Vás obdrželi dárcovské SMS v hodnotě 2 685 Kč. Děkujeme Vám! ☺

Kontakt

Českobratrská 1229/13
Ostrava
702 00

IČ: 658 92 399

tel.: 739 354 269

kontakt@nfbetlem.cz

Poslední aktualizace: 19. 10. 2018

Vánoční kampaň Štědrý dar pro betlémské děti

Také tento rok se můžete zapojit do vánoční kampaně Štědrý dar pro betlémské děti. Pomozme tak společně Azylovému domu pro těhotné ženy v tísni, který tento rok oslavil již 10. výročí svého otevření.

Bližší informace o kampani najdete zde.

 

 

Pomozte nám, aby i v zimě bylo v azylovém domě útulno

 

 

 Putování ke kořenům

28. září se na Radhošti uskutečnil již devátý ročník tradičního Putování ke kořenům - setkání všech příznivců a dárců nadačního fondu zaměřený na povzbuzení k úctě k životu v každé jeho fázi. A bylo to setkání věru povzbuzující.

Celý společný den prozářilo nejen krásné počasí babího léta, ale také společné vědomí, že každý lidský život je vzácný dar, který si zaslouží naši ochranu i úctu.  Vraceli jsme se z něj bohatší o nové zážitky i nové přátele a slibovali si, že příště přijedeme zase.

Tak když budete chtít, můžete se přidat také. Více o setkání se dozvíte zde.

 

 

Nabídněme společně pomoc

Vytvářejte s námi betlém dětem a nabídněme pomoc, aby se počaté děti mohly narodit. 

Svým peněžním darem nám můžete pomoci prostřednictvím odkazu CHCI POSLAT DAR v záhlaví našich stránek. 


 

Tip na podzimní dovolenou

V našem azylovém domě v Hamrech u Hlinska nabízíme rekreační ubytování především pro rodiny s dětmi. Více informací naleznete zde.

Tak pokud jste dovolenou nestihli v létě, můžete si ji užít třeba na podzim. 

  

 

Dobrovolnická brigáda po prázdninách

Poslední srpnovou sobotu přijeli do azylového domu naši dobrovolníci, opálení po dovolených a plní nových zážitků. S energií, úsměvem i nakažlivým elánem se hned pustili do práce. Maminky navařily dobrý oběd, tátové a děti věnovali svou péči zahradě i okolí domu. A všichni společně vytvořili atmosféru lidské vstřícnosti a pomoci.

Děkujeme za vítanou pomoc i za návštěvu!

 

 

  

Vítaný dar pro poradnu

Pro potřeby poradny Cesta těhotenstvím a vzdělávacích setkání pro rodiče s dětmi, která se zde konají, věnovala společnost Alza.cz věcný dar notebooku a barevné tiskárny v celkové hodnotě 50 280 Kč.

Děkujeme za tuto vítanou pomoc. 

 

 

Milá návštěva z tábora

O státním svátku 6. července se na zahradě azylového domu stala nevšední událost. Šestý a sedmý oddíl skautského střediska Kameničky přijel v rámci programu svého letního tábora pomoci našemu azylovému domu.

Odpoledne tak patřilo sekání trávy, natírání plotu, zalévání zahrady a dalším užitečným pracím. Celá akce probíhala pod tvořivým vedením hlavní vedoucí tábora Elišky Hromádkové. V závěru setkání předvedli skauti v sále azylového domu scénky, které si pro obyvatele domu připravili, a společně s nimi si vyrobili barevné náramky.

Děkujeme za hezké odpoledne i za dobrý příklad skautského života.

 

 

Nahlédněte do naší výroční zprávy

Nejen pro deštivé dny Vaší dovolené, ale také pro povzbuzení i informace Vám nabízíme naši výroční zprávu za rok 2017.

Děkujeme Vám za Vaši pomoc a podporu a přejeme Vám krásnou dovolenou plnou radosti, slunce, odpočinku i nových inspirací.

 

 

 

Užitečný dar pro čisté prádlo

Děkujeme společnosti ALLIANCE LAUNDRY CE, s. r. o. za dar průmyslové pračky pro potřeby našeho azylového domu.

Nová pračka už v domě slouží a ubytované klientky i jejich děti ji vděčně přivítaly a hned ji rády vyzkoušely ☺

 

  

Den pro děti a rodinu v azylovém domě

V sobotu 23. června rozkvetla zahrada Azylového domu pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska nejen prvními květy letošního léta, ale i radostnými úsměvy dětí a jejich rodičů, kteří zde přišli prožít Den pro děti a rodinu.

Akce se konala s podporou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly a pracovníci azylového domu i 35 obětavých pomocníků připravilo bohatý program. Děti si mohly zasoutěžit, setkat se s pohádkovými postavami nebo vyzkoušet svou fantazii a zručnost při tvoření drobných ozdob. Maminky zase přivítaly možnost navštívit obchůdek Na jevišti se starším oblečením. Po celý den bylo k dispozici bohaté občerstvení a mnozí velicí i malí nepohrdli ani příležitostí opéci si na ohni špekáček.

Den dětí se skutečně vydařil a odměnou všem bylo 81 rozzářených dětských tvářiček.

 

 

Toužíme být nadějí dětem před narozením

Ve dnech 8. až 10. června proběhl v Ostravě 8. ročník festivalu Slezská lilie, jehož benefice byla věnována Nadačnímu fondu Betlém nenarozeným a podpořila  provoz Azylového domu pro těhotné ženy v tísni.

Děkujeme všem organizátorům festivalu, dobrovolníkům i návštěvníkům, že jsme společně a v úžasné atmosféře mohli sdílet poselství naděje pro děti před narozením.

A děkujeme také Vám všem, kdo jste nás povzbudili svým darem do pokladniček, dárcovskou SMS, nákupem či návštěvou v našem stánku nebo třeba jen milým úsměvem. 

 

A Vás všechny, kdo máte chuť a čas, zveme do našeho azylového domu aspoň na krátkou návštěvu .


 

 

 

©2010 NF Betlém | webdesign eLoading