logo DMS
Poděkování. Za měsíc listopad 2018 jsme od Vás obdrželi dárcovské SMS v hodnotě 9 182 Kč. Děkujeme Vám! ☺

Kontakt

Českobratrská 1229/13
Ostrava
702 00

IČ: 658 92 399

tel.: 739 354 269

kontakt@nfbetlem.cz

Poslední aktualizace: 7. 12. 2018

Předvánoční pozvání

 

 

Pro rozhlasové posluchače i pro Vás

Historii prvních kroků Nadačního fondu Betlém nenarozeným i žhavou současnost nadačního fondu i Obecně prospěšné společnosti Dlaň životu přiblížily rozhlasovým posluchačům Radia Proglas předsedkyně správní rady nadačního fondu MUDr. Marie Glogarová a ředitelka obecně prospěšné společnosti Mgr. Marcela Holeňová. 5. prosince si s nimi ve studiu Hedvika v Ostravě na toto téma povídal Antonín Žolnerčík v cyklu Z regionálních studií.

Rozhovor nabízíme také Vám. Můžete si jej poslechnout zde.

 

 

  

Vánoční kampaň Štědrý dar pro betlémské děti

Také tento rok se můžete zapojit do vánoční kampaně Štědrý dar pro betlémské děti. Pomozme tak společně Azylovému domu pro těhotné ženy v tísni, který tento rok oslavil již 10. výročí svého otevření.

Bližší informace o kampani najdete zde.

 

 

 

Říjnová brigáda dobrovolníků

Také na konci října přivítal azylový dům vděčně návštěvu dobrovolníků. A ti, i když venku vládlo nepříjemné počasí, se hned pustili do práce. Ořezali stromy kolem plotu, i když jim studený déšť stékal za krk, uklízeli na půdě, opravovali v dílně a provoněli azylový dům výborným obědem.

Když večer odjížděli domů, hřála je radost z vykonané práce i vědomí, že pomohli dobré věci. Děkujeme za pomoc!

 

 

 

Krátké ohlédnutí

Letos na podzim to bylo právě 25 let, co se zrodila myšlenka postavit dům pro těhotné matky s dětmi v tísni. O krátké ohlédnutí za tím, jak se nám tuto myšlenku dařilo naplňovat a naplnit, jsme se rozdělili se čtenáři Katolického týdeníku 43/2018 v jeho inzertní příloze.

Ale zveme také Vás! Text přílohy najdete zde.

Děkujeme Vám za každou Vaši podporu i za to, že jste v úsilí o záchranu křehkého počatého života dítěte s námi.

 


 

Pomozte nám, aby i v zimě bylo v azylovém domě útulno

 

 

 Putování ke kořenům

28. září se na Radhošti uskutečnil již devátý ročník tradičního Putování ke kořenům - setkání všech příznivců a dárců nadačního fondu zaměřený na povzbuzení k úctě k životu v každé jeho fázi. A bylo to setkání věru povzbuzující.

Celý společný den prozářilo nejen krásné počasí babího léta, ale také společné vědomí, že každý lidský život je vzácný dar, který si zaslouží naši ochranu i úctu.  Vraceli jsme se z něj bohatší o nové zážitky i nové přátele a slibovali si, že příště přijedeme zase.

Tak když budete chtít, můžete se přidat také. Více o setkání se dozvíte zde.

 

 

Nabídněme společně pomoc

Vytvářejte s námi betlém dětem a nabídněme pomoc, aby se počaté děti mohly narodit. 

Svým peněžním darem nám můžete pomoci prostřednictvím odkazu CHCI POSLAT DAR v záhlaví našich stránek. 


 

Tip na podzimní dovolenou

V našem azylovém domě v Hamrech u Hlinska nabízíme rekreační ubytování především pro rodiny s dětmi. Více informací naleznete zde.

Tak pokud jste dovolenou nestihli v létě, můžete si ji užít třeba na podzim. 

  

 

Dobrovolnická brigáda po prázdninách

Poslední srpnovou sobotu přijeli do azylového domu naši dobrovolníci, opálení po dovolených a plní nových zážitků. S energií, úsměvem i nakažlivým elánem se hned pustili do práce. Maminky navařily dobrý oběd, tátové a děti věnovali svou péči zahradě i okolí domu. A všichni společně vytvořili atmosféru lidské vstřícnosti a pomoci.

Děkujeme za vítanou pomoc i za návštěvu!

 

 

  

Vítaný dar pro poradnu

Pro potřeby poradny Cesta těhotenstvím a vzdělávacích setkání pro rodiče s dětmi, která se zde konají, věnovala společnost Alza.cz věcný dar notebooku a barevné tiskárny v celkové hodnotě 50 280 Kč.

Děkujeme za tuto vítanou pomoc. 

 

 

Milá návštěva z tábora

O státním svátku 6. července se na zahradě azylového domu stala nevšední událost. Šestý a sedmý oddíl skautského střediska Kameničky přijel v rámci programu svého letního tábora pomoci našemu azylovému domu.

Odpoledne tak patřilo sekání trávy, natírání plotu, zalévání zahrady a dalším užitečným pracím. Celá akce probíhala pod tvořivým vedením hlavní vedoucí tábora Elišky Hromádkové. V závěru setkání předvedli skauti v sále azylového domu scénky, které si pro obyvatele domu připravili, a společně s nimi si vyrobili barevné náramky.

Děkujeme za hezké odpoledne i za dobrý příklad skautského života.

 

 

Nahlédněte do naší výroční zprávy

Nejen pro deštivé dny Vaší dovolené, ale také pro povzbuzení i informace Vám nabízíme naši výroční zprávu za rok 2017.

Děkujeme Vám za Vaši pomoc a podporu a přejeme Vám krásnou dovolenou plnou radosti, slunce, odpočinku i nových inspirací.

 

 

 

Užitečný dar pro čisté prádlo

Děkujeme společnosti ALLIANCE LAUNDRY CE, s. r. o. za dar průmyslové pračky pro potřeby našeho azylového domu.

Nová pračka už v domě slouží a ubytované klientky i jejich děti ji vděčně přivítaly a hned ji rády vyzkoušely ☺

 

  

Den pro děti a rodinu v azylovém domě

V sobotu 23. června rozkvetla zahrada Azylového domu pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska nejen prvními květy letošního léta, ale i radostnými úsměvy dětí a jejich rodičů, kteří zde přišli prožít Den pro děti a rodinu.

Akce se konala s podporou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly a pracovníci azylového domu i 35 obětavých pomocníků připravilo bohatý program. Děti si mohly zasoutěžit, setkat se s pohádkovými postavami nebo vyzkoušet svou fantazii a zručnost při tvoření drobných ozdob. Maminky zase přivítaly možnost navštívit obchůdek Na jevišti se starším oblečením. Po celý den bylo k dispozici bohaté občerstvení a mnozí velicí i malí nepohrdli ani příležitostí opéci si na ohni špekáček.

Den dětí se skutečně vydařil a odměnou všem bylo 81 rozzářených dětských tvářiček.

 

 

Toužíme být nadějí dětem před narozením

Ve dnech 8. až 10. června proběhl v Ostravě 8. ročník festivalu Slezská lilie, jehož benefice byla věnována Nadačnímu fondu Betlém nenarozeným a podpořila  provoz Azylového domu pro těhotné ženy v tísni.

Děkujeme všem organizátorům festivalu, dobrovolníkům i návštěvníkům, že jsme společně a v úžasné atmosféře mohli sdílet poselství naděje pro děti před narozením.

A děkujeme také Vám všem, kdo jste nás povzbudili svým darem do pokladniček, dárcovskou SMS, nákupem či návštěvou v našem stánku nebo třeba jen milým úsměvem. 

 

A Vás všechny, kdo máte chuť a čas, zveme do našeho azylového domu aspoň na krátkou návštěvu .


 

 

 

©2010 NF Betlém | webdesign eLoading